Неправильне використання автомобільного освітлення може спричинити потенційно небезпечні ситуації на дорозі. Крім того, водіям, які не дотримуються цих правил, можуть загрожувати штрафи. Важливо розуміти, що існує безліч типів автомобільних фар, які потрібно грамотно та ефективно використовувати.
Види фар в автомобілі та правила їх використання
Серед систем освітлення можна виділити:
- Фари ближнього світла.
Функція ближнього світла фар – освітлення дороги. Їх слід включати постійно, як вдень, і після настання сутінків, якщо інше передбачено правилами. Вони є основним джерелом світла автомобіля.
- Денні ходові вогні.
ДХО можуть замінити фари ближнього світла від сходу до заходу сонця, якщо це дозволяють погодні умови (тобто видимість хороша). Денні ходові вогні призначені для підвищення видимості автомобіля для інших учасників дорожнього руху, але не висвітлюють саму дорогу. Тому за поганих погодних умов у період між світанком та сутінками водію слід використовувати ближнє світло фар.
- Фари далекого світла.
Ці фари висвітлюють набагато більшу площу та дистанцію перед автомобілем. Їх слід використовувати лише у виняткових ситуаціях, оскільки вони можуть засліпити інших водіїв, що може призвести до зіткнень чи аварій.
Водій може використовувати дальнє світло фар від заходу сонця до світанку на неосвітлених дорогах замість ближнього світла фар або одночасно з ним, якщо вони не засліплюють інших водіїв на трасі та пішоходів на узбіччі дороги.
- Протитуманні фари.
Використовуються для освітлення дороги у ситуаціях, коли видимість обмежена туманом, опадами чи іншими атмосферними явищами. Їх слід використовувати з обережністю, щоб не засліпити інших водіїв.
Водій може використовувати передні протитуманні фари, коли погодні умови знижують видимість менше 50 метрів. Однак пам'ятайте, що вам слід негайно вимкнути ці ліхтарі, як тільки видимість покращиться.
- Аварійне висвітлення.
Аварійна світлова сигналізація повинна включатися у разі екстреної зупинки транспортного засобу та інших випадках, передбачених ПДР. Водій транспортного засобу зобов'язаний подати сигнал про зупинку автомобіля чи причепа через пошкодження чи аварію.
- Габаритні вогні.
Призначені для освітлення автомобіля під час стоянки в умовах обмеженої видимості. Водії автомобільного або залізничного транспорту, які зупинилися з причин, не пов'язаних з дорожнім рухом або правилами дорожнього руху, зобов'язані використовувати передні та задні габаритні ліхтарі або габаритні вогні в умовах обмеженої видимості.
- Стоп сигнали.
Стоп-сигнали інформують інших учасників дорожнього руху, що автомобіль гальмує. Ці ліхтарі включаються автоматично при натисканні на гальмо педаль.
- Покажчики поворотів.
Покажчики поворотів вказують на ваш намір змінити смугу або напрямок. Водії повинні правильно використовувати сигнали повороту, щоб інформувати інших учасників дорожнього руху про свої наміри. Покажчик повороту повинен бути увімкнений до початку маневру і вимкнений після його завершення. Неправильне використання покажчика повороту або невикористання його може призвести до зіткнень або аварій.
Написати коментар